צווארון לבן

מהן עבירות צווארון לבן?

עבירות צווארון לבן הינן עבירות כלכליות בטיבן, עורך דין פלילי ברובן, ללא אלימות (וזאת בניגוד לעבירות פליליות אחרות, אשר מלוות באקט פיזי או באלימות). עבירות אלו, דורשות תחכום או מעמד, והמעקב אחריהן נמשך שנים.
בחקירות כלכליות, ובעבירות צווארון לבן ככלל, נדרשת מעורבות חזקה עוד יותר של עורך דין פלילי, הבקיא בתחום, שכן עבירות אלו שונות בתכלית, מתחום הצווארון הכחול.

מעבר לתחכום הרב, אשר כרוך בעבירות צווארון לבן, אלו עבירות שנוגעות בעיקר למחשבה פלילית, לכוונה, ולאו דווקא לאקט הפיזי שבעבירה. אשר על כן, משפטים בעבירות צווארון לבן, נמשכים שנים לעתים, ולתביעה קשה יותר להוכיח עבירות אלו.
מנגד, נדרש עורך דין פלילי בקיא בתחום ובדיני עונשין, על מנת שיוכל לתת את השירות החל מהשלב הראשון, בו אנשים מסוג זה, אשר הינם נורמטיביים מטבעם, נחשפים לראשונה לחקירה משטרתית או מוצאים עצמם במעצר או בחיפוש בשש בבוקר. שכן, מה שיאמרו אז, בחקירה הראשונית, עשוי לשמש כנגדם במשפט שיתנהל מולם חמש שנים לאחר מכן.

בעבירות מסוג זה, עם מיומנות רבה, ניתן לשכנע, לשנות או לבטל את כתב האישום כבר בשלב השימוע. לכן, גם בשלב זה יש חשיבות רבה, לבחירת עורך הדין שילווה ההליך.

עו”ד בסרגליק, נמנה על בכירי עוה”ד הפליליים בארץ, המתמחים בעבירות צווארון לבן.

עו”ד בסרגליק ייצג באלפי תיקים, ובין היתר בעבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון, זיוף, עבירות תאגידים, עבירות ניירות ערך, מס הכנסה, מע”מ. ניסיונו, הידע הרב והעדכני של עו”ד בסרגליק, בהיותו מרצה למשפטים בתחום הפלילי, ובקיאותו בתחום המימון ושוק ההון, מבטיחים את התוצאות החיוביות בתיקים אותם הוא מייצג.

בין הלקוחות שאותם ייצג בתחום נמנים:
חברי כנסת, אנשי משטרה, צבא ושב”ס, מנהלי כספים והשקעות בכירים (כגון: נתיבי ישראל, תעשייה אוירית, ח”כ חיים כץ, ניצב אילן פרנקו, בנק לאומי, חפציבה, ד”ש אייפקס, אקסלנס, ועוד), אנשי עסקים בכירים (משפט רשות המסים, משפט גני אביב, לוד וגבעת שמואל) פרשיית השוחד במכון הדרום, בעמנואל, בעזר מציון, פרשיית המירמה באוניברסיטת דרבי, בMICHIGAN JEWISH INSTITUE וגופים רבים נוספים.

פגישת ייעוץ עם עו"ד אייל בסרגליק תספק לך 4 דברים:​

נושאים נוספים באתר