ליטיגציה אזרחית

לא פעם אנחנו יכולים לראות בסרטים ובסדרות אמריקאיות שמתנהלות בבית המשפט, לפעולת הייצוג בפני בתי המשפט וערכאות, קוראים ליטיגציה. אנחנו מכירים שני סוגים שלה, ליטיגציה פלילית וליטיגציה אזרחית, עליה נדבר בחלק זה.
 
הרעיון של ליטיגציה אזרחית הוא מאוד פשוט, מדובר על עורך דין אשר מציג בפני השופט (או בפני גופים בהם הוא מייצג את הלקוח שלו, למשל הליכי גישור, גופים ממשלתיים ועוד), מסכת של טיעונים שבאים להוכיח מדוע הלקוח שלו צודק. הדבר מזכיר במובנים רבים את הדרך את אופי התנהלות המשפט בצורה רגילה, אך במסגרת ליטיגציה, כל המסגרת נבנית בצורה שונה.
 
ראשית, עורך דין שהוא גם טוען, צריך להיות הרבה יותר מאשר מומחה במשפט, הוא צריך שיהיו לו מיומנויות, ידע, ניסיון, יכולת לעמוד מול אנשים ולדבר בשפה רהוטה. שנית, הוא צריך לדעת כיצד לבנות את התיק, לשם כך הוא יעבוד בצורה צמודה עם הלקוח, יגבה עדויות, יאסוף ראיות, ויעשה כל מה שהוא צריך בשביל שהלקוח יגיע לבית המשפט או להליך במקום אחר, עם כל מה שהוא צריך בשביל שיהיה ניתן להציג את הטיעונים שלו בצורה מסודרת וברורה.

יטיגציה אזרחית מתעסקת במגוון רחב של נושאים, החל מכל מה שקשור לעולם של דיני חוזים, דיני עבודה, נזיקין, תביעות ייצוגיות, רשלנות, זכויות יוצרים ועוד. כמובן שנכון לפנות אל עורך דין שמתעסק באופן ספציפי באחד הנושאים, כך לא רק שהוא מומחה בליטיגציה אלא גם בתחום הספציפי בו זקוק הלקוח לעזרה.
 
יש לציין שבמהלך השנים התחום של ליטיגציה עבר שינוי, בין היתר בגלל שמשך הזמן של הטיעונים דרש לא מעט זמן, ולכן מערכת בתי המשפט החליטה להעביר את הנושא של הטיעונים לכתב, לכן במקרים רבים עורכי דין כבר אינם זקוקים, בהכרח, ליכולות לעמוד מול השופט ולטעון בעל פה הם צריכים לדעת לכתוב את הטיעונים בכתב, להציג אותה בצורה מסודרת, כמו סיפור מגובה בראיות ועדויות שיתמכו בגרסה של הלקוחות שלהם.
 
אם אתם מחפשים עורך דין שמתמחה בליטיגציה אזרחית, זה הזמן לפנות אלינו, משרדו של עו”ד אייל בסרגליק, מתמחה בייצוג לקוחות בתחומים שונים ובין היתר הוא גם מתמחה בכל מה שקשור לנושא של ליטיגציה. אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל מאיתנו את כל המידע ההכרחי לכם בתחום. ניתן ליצור איתנו קשר דרך האתר או בטלפון.

כמו כן, משרדנו הוא בין המשרדים היחידים העוסקים בתחום הפלילי, אשר עוסקים גם בתביעות נגררות לפלילים, ותביעות נזיקיות הקשורות למעשים פליליים.

משרדנו בעל נסיון בליטיגציה של מעל 16 שנים.

פגישת ייעוץ עם עו"ד אייל בסרגליק תספק לך 4 דברים:​

נושאים נוספים באתר

עו”ד פלילי

נמצאים בהליך משפטי על עבירה פלילית? וודאי תשמחו לדעת שאתם לא לבד! באמצעות פנייה לעורך דין פלילי, תוכלו

קרא עוד »

עו”ד תכנון ובניה

הואשמתם בעבירות פליליות בתחום התכנון והבנייה? טיפול ממוקד בתיקים הנוגעים לתחום התכנון והבניה, הוא נדרש בכדי להמשיך בפרוייקטים

קרא עוד »