ייצוג בהסכמי רכישה \ מכירה

קבוצת רכישה היא התאגדות של אנשים לצורך קניית קרקע לבנייה ובנייה משותפת, כאשר כך נחסכות עלויות, ומחירי הדירה הסופיים מוזלים בהיקפים של עד עשרות אחוזים. האפשרות מבטיחה ומפתה, אולם קיימים מכשולים רבים שעלולים לצוץ בדרך ולשם כך כדאי להיעזר בעו”ד העוסק בפרט קבוצות רכישה.

בעיות בירוקרטיות: בעסקאות קומבינציה, כגון קנייה בקבוצת רכישה, קיימים סיכונים שעורכי דין המתמחים בנושא, ובפרט בנדל”ן וקבוצות רכישה יוכלו למנוע, לבדוק או להסיר. שאלת רכישה הקרקע, האם גם כאשר הקרקע נרכשה כדת וכדין, לא יינתנו בסופו של דבר אישורי בנייה לקבוצה, וכך חברי הקבוצה יוותרו עם חור נוראי בכיס וקרקע שאין מה לעשות בה. בעיה נוספת היא עיכוב בבנייה מסיבות שונות הקשורות לקשיים פיננסיים של אחד מחברי הקבוצה או המוביל בייצוג הקבוצה. במצב כזה הבנייה כולה מתעכבת.

סכסוכים ומתחים טבעיים בין חברי הקבוצה:

מתחים רבים עלולים לצוץ בין חברי הקבוצה, שההיכרות הראשונית ביניהם מועטה. הסכסוכים יכולים לנבוע מתחושה של אחד הרוכשים כי ערך דירתו יורד ביחס לדירות אחרות, בשל נושאים הקשורים לתכנון ובניה. חלק מחברי הקבוצה יכולים לחוש כי הובטחו להם הבטחות שווא כדי שיצטרפו לקבוצה, בגלל שכשרוכשים את הקרקע, מנסים להשיג מהר את המימון, אחרת יזם אחר יקח את הקרקע. עניין נוסף שעלול להוות מוקד לסכסוכים, הוא מטרת רכישת הדירה. כשמדובר בעסקאות קומבינציה כמו קבוצת רכישה, כל אחד מצטרף משיקוליו הוא. חלק מהרוכשים בונים למטרת מגורים, חלק למטרת השכרה, והמטרות השונות לא תמיד מסתדרות יחדיו. נושא נוסף הוא חלוקת הרכוש, מי מקבל איזו חניה ואיזה מחסן. עורך דין קבוצות רכישה יוודא שיהיו פרמטרים הוגנים לחלוקת הדירות וכי תהיה חלוקה שונה בנטל בהתאם לשוני בשווי הדירות ובהתאמה חלוקת החניות או המחסנים (לרוב על בסיס הגרלה).

עו”ד לקבוצות רכישה:

כשאת/ה באים לחתום, על חוזה הצטרפות לקבוצת רכישה, רצוי שתפנה לאחד מעורכי דין לענייני נדלן המצויים בשוק, על מנת שיעבור על החוזה, שכן עורך הדין של קבוצת הרכישה ידאג לאינטרסים של הקבוצה ולא בהכרח לאינטרסים שלך. עליך לדאוג שעורך דין מנוסה בתחום יוודא כי החוזה הוגן ובטוח עבורך, כי אינך מופלה וכי אין סכנה שכספך ירד לטמיון. עו”ד אייל בסרגליק הוא עו”ד קבוצות רכישה מנוסה, ובמשרדו תקבל ליווי ויעוץ מקצועיים בכל הקשור לענייני קבוצות רכישה.

משרדנו נותן ליווי מקיף לקבוצת הרכישה ומעניק ללקוחותיו, הן למארגני קבוצת הרכישה והן למשתתפי הקבוצה.

משרדנו נותן שירות משפטי צמוד, השם את אינטרס הקבוצה בראש סדר העדיפויות. זאת, על מנת לאפשר את הצלחת הפרויקט לכל אורך הדרך. במסגרת עבודתנו אנו מסייעים בעריכת הסכם שיתוף בין חברי הקבוצה, טיפול וייצוג הרוכשים בהסכם רכישת הזכויות בקרקע, ליווי משפטי של הליכי התכנון, ייעוץ משפטי והכנת הסכמי התקשרות מול נותני שירות, ייעוץ משפטי שוטף לנציגות הקבוצה, נקיטת פעולות נגד משתתפים מפרים, לרבות אכיפת ההסכם או ביטולו ומכירת חלקו של המפר, טיפול ברישום הבית המשותף ורישום הזכויות על שם חברי הקבוצה, בדיקה וגיבוש של הסכמי הליווי הבנקאי מול הבנק הנבחר לליווי הפרויקט, כל פעולה הנדרשת ביחסים שבין שותפים על פי הסכם שיתוף וכל חובה ופעולה הנדרשת מעורך דין בעסקת מקרקעין.

עו”ד בסרגליק, ייצג בעבר את איזורים ושו”פ, תשתיות נפט ואנרגיה, קו מוצרי דלק, משפחת קופל וחברות הביטוח שלה, כלל התושבים של גבעת עמל, ואינספור משפחות בדואים בדרום (משפחת אבו ג’אמה, נסראסה, ועוד רבות אחרות), כמו כן הוא מייצג את הקבלן ירון סולמי, נופר ולינוי בע”מ, וייצג בעסקאות רכישה מורכבות מול אפריקה ישראל, עסקאות בגוש הגדול, ובאיזורים של חריש וכן של אורנית, עסקאות תמ”א 38- מול גריפין בע”מ, התחדשות אורבנית הזמיר- קרית אונו, ר.ש.ת בנייה בע”מ בעסקאות תמ”א 38, בעסקות פינוי בינוי, וכן בתביעות כנגד דיירים סרבניים וליקויי בניה.

עו”ד בירי טיפלה בעבר, באפריקה ישראל, דניה סיבוס, במתחם סומל, קינג ג’ורג’ ודיזינגוף, בעלי קרקע בפרוייקט תל השומר “בית בפארק” המשווק על ידי גינדי, בפרוייקט צמרות בעפולה, בפרוייקטים של תמ”א בצפון ובנשר, בחברות הניהול וקבוצות רכישה בשכונת כרמי גת.

כמו כן, ייצגה מספר רב של דיירים בפרוייקטים בקרית אונו, חולון, ראשון לציון, רוכשי דירות מול חברות מובילות כגון: חג’ג, איזורים, שיכון ובינוי, ברזילי, יוסי אברהמי, בפרוייקטים למסחר ומגורים בכל הארץ. 

כדי לבחור בעסקה החשובה ביותר בחיים, במקום הנכון, יש לבחור שעורך הדין שלכם, יהיה כזה ששייך למשרד עו”ד הסכמי רכישה, משרד עו”ד חוזי מכר או משרד עו”ד חוזים שהוא הכי טוב, והכי מנוסה וממוקצע בתחום.

לעו”ד בסרגליק 17 שנות נסיון בעסקאות נדל”ן ובהסכמי רכישה, בתביעות פינוי ובתמ”א 38, והסכמי נדל”ן  הכי טוב, מנוסה ומומחה בתחום.
על מנת לוודא שתקבלו את הטיפול המקצועי הטוב ביותר, ללא פשרות וללא היסוס, ללא תקלות או פגמים, מומלץ לעשות סקר שוק יסודי, שלא תלוי רק במחיר אלא בטיב הייצוג, ולבחור משרד עו”ד תמ”א 38 ממוקצע ומומחה בתחום, שמציג נסיון עשיר ומוניטין מעולה, כמו משרדו של עו”ד אייל בסרגליק.

פגישת ייעוץ עם עו"ד אייל בסרגליק תספק לך 4 דברים:​

נושאים נוספים באתר

עו”ד פלילי

נמצאים בהליך משפטי על עבירה פלילית? וודאי תשמחו לדעת שאתם לא לבד! באמצעות פנייה לעורך דין פלילי, תוכלו

קרא עוד »

עו”ד תכנון ובניה

הואשמתם בעבירות פליליות בתחום התכנון והבנייה? טיפול ממוקד בתיקים הנוגעים לתחום התכנון והבניה, הוא נדרש בכדי להמשיך בפרוייקטים

קרא עוד »